Rynny ze stali – rozsądny wybór

Rynny ze stali powlekanej w ostatnim czasie są najczęściej wybieranym rozwiązaniem spośród dostępnych na rynku systemów odwadniających. Blacha rynien od wewnątrz i od zewnątrz zabezpieczona jest warstwą ocynku, na którą dodatkowo nakłada się powłokę antykorozyjną.

Dlaczego inwestorzy decydują się na ten materiał?
Po pierwsze – Trwałość.
Rynny ze stali to inwestycja na lata. Odznaczają się wysoką odpornością na ścieranie, tarcie i zarysowania, a także na wysokie i niskie temperatury oraz promienie UV. Ponadto charakteryzują się wytrzymałością mechaniczną – w sezonie zimowym nie musimy obawiać się zalegającego śniegu czy wiszących sopli lodu. Rynny nie odkształcą się. Z uwagi na trwałość wyrobu producenci chętnie udzielają wieloletniej gwarancji.
Po drugie – Funkcjonalność.
Kompleksowe systemy odwadniające (rynny, rury spustowe oraz kolanka i złączki, haki) zapewniają optymalną wydajność odprowadzania wody z połaci dachu. Istotną zaletą rynien stalowych jest także szczelność systemu.
Po trzecie – Łatwość montażu.
Producenci oferują gotowe elementy, dzięki którym praca ekipy montującej przebiega sprawnie i szybko. Rozmiary rynien dostosowane są do indywidualnych potrzeb inwestora. Na rynku dostępne są rynny o średnicy od 70 do 192 mm i zróżnicowanej, dopasowanej do średnicy głębokości. Długość rynny dostosowuje się do wymiarów budynku.
Po czwarte – Estetyka.
Duży wybór kolorów zapewnia idealne dopasowanie do pokrycia dachu, stolarki okiennej i drzwiowej czy rodzaju ogrodzenia posesji. Rynny stalowe stają się zatem nie tylko niezbędnym elementem technicznym, ale również efektownym wykończeniem elewacji domu.