Rodzaje odlewów

Zapotrzebowanie klientów na odlewy przemysłowe umocnią dziś gałąź produkcji produkcyjnej różnych typów odlewów piaskowych czy kokilowych. W zakresie do tego celu odlewniach obejmują się odlewy artystyczne tj .: meble ogrodowe, lampy uliczne, ozdobne kraty i wiele innych, ale też odlewy przemysłowe.

Odlewy przemysłowe do np. elementy do bramy, części silnika w formie odlewów aluminiowych, nakrętki do chłodnic z mosiądzu, rozmaite wałki i tuleje, czy też obudowa na ślimacznice do dźwigów i betoniarek. Wszelkie wykonane odlewy wymagają poddania się bardzo dokładnej kontroli kontroli. Zastosowanie specjalnej masy piaskowej, pozwalające na korzystanie z bardzo gładkiej powierzchni odlewów.

Masy chemoutwardzalne, są najczęściej używane w odlewach przemysłowych, dostępne mogą być w ten sposób zagazowań w środku odlewu, a także skrupulatnie odwzorować kształty działania odlewu. Zastosowanie maszyn odlewniczych tzw. kokilarek, pozwala na szybszą i znacznie tańszą zawartość.

Wykonane tymi technikami odlewy, ale także wielkość odlewu i rodzaj użytych metali może dać odlew o wadze od 0,01 kg do 200 kg. Dzięki temu można zastosować prototypowe odlewy projektowane przez technologów, czy naukowców, które następnie zastosują się na rynku. Są to dostępne rozwiązania dla przemysłu samochodowego. Dzięki dokładnie przedstawionej dokumentacji konstrukcyjnej, czy dostarczonych wzorów powstają bardzo dobre odlewy przemysłowe.