Odlewanie ciśnieniowe

Działalność produkcyjna wykorzystująca technikę ciśnieniową obróbkę metali tj. aluminium oraz stopu rynku i aluminium jest obecnie bardzo powszechna. Zintegrowane, które są odlewy bardzo złożone, które bardzo dobrze sprawdzają się w budownictwie, działach motoryzacyjnych, energetycznych.

Dzięki temu możesz użyć bardzo precyzyjnych elementów urządzeń, czy artykułów elektronicznych, na zamówienie klienta. Na początku wykonane odlewy metali obrabia się na funkcjach okrojników. Dokonać w końcu dokonać można jeszcze działań tj. polerowanie, piaskowanie, śrutowanie, czy szlifowanie, a nawet metody wibracyjnej. Dzięki temu w ręce klienta trafiają na wysoką jakość odlewy wykonane metodą ciśnieniową. Do tego celu są używane maszyny ciśnieniowe tj. zimno-komorowe poziome i gorąco-komorowe.

Początkowo metale topi się w elementach piecach elektrycznych zaopatrzonych w ceramiczne tygle. Do tego celu podgrzewa się również formy, aby stabilizować temperaturę w trakcie odlewania, używać z urządzeniem grzewczym-olejowym.