Rynny ze stali – rozsądny wybór

Rynny ze stali powlekanej w ostatnim czasie są najczęściej wybieranym rozwiązaniem spośród dostępnych na rynku systemów odwadniających. Blacha rynien od wewnątrz i od zewnątrz zabezpieczona jest warstwą ocynku, na którą dodatkowo nakłada się powłokę antykorozyjną.

Dlaczego inwestorzy decydują się na ten materiał?
Po pierwsze – Trwałość.
Rynny ze stali to inwestycja na lata. Odznaczają się wysoką odpornością na ścieranie, tarcie i zarysowania, a także na wysokie i niskie temperatury oraz promienie UV. Ponadto charakteryzują się wytrzymałością mechaniczną – w sezonie zimowym nie musimy obawiać się zalegającego śniegu czy wiszących sopli lodu. Rynny nie odkształcą się. Z uwagi na trwałość wyrobu producenci chętnie udzielają wieloletniej gwarancji.
Po drugie – Funkcjonalność.
Kompleksowe systemy odwadniające (rynny, rury spustowe oraz kolanka i złączki, haki) zapewniają optymalną wydajność odprowadzania wody z połaci dachu. Istotną zaletą rynien stalowych jest także szczelność systemu.
Po trzecie – Łatwość montażu.
Producenci oferują gotowe elementy, dzięki którym praca ekipy montującej przebiega sprawnie i szybko. Rozmiary rynien dostosowane są do indywidualnych potrzeb inwestora. Na rynku dostępne są rynny o średnicy od 70 do 192 mm i zróżnicowanej, dopasowanej do średnicy głębokości. Długość rynny dostosowuje się do wymiarów budynku.
Po czwarte – Estetyka.
Duży wybór kolorów zapewnia idealne dopasowanie do pokrycia dachu, stolarki okiennej i drzwiowej czy rodzaju ogrodzenia posesji. Rynny stalowe stają się zatem nie tylko niezbędnym elementem technicznym, ale również efektownym wykończeniem elewacji domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *